UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Joomla Extensions

W świecie futbolu często mówi się, że każda drużyna ma takiego przeciwnika, który jej wyjątkowo nie leży lub z którym zawsze gra się bardzo trudno. W najbliższy weekend z takim właśnie rywalem zmierzą się podopieczni trenera Adama Paliwody. W sobotnie popołudnie w ramach dwudziestej kolejki Klasy Okręgowej grupy drugiej, nasza drużyna zmierzy się na wyjeździe z Mierzynianką Mierzyn. Początek rywalizacji na boisku w Mierzynie zaplanowano na godzinę 15:30.

Tak jak wspominaliśmy z drużyną z Mierzyna, Stalówce nigdy nie grało się łatwo. Wynik z rundy jesiennej może nieco zatrzeć to wrażenie, gdyż w piątej kolejce obecnego sezonu pokonaliśmy Mierzyniankę przy Kresowej, 4:1. Gdy cofniemy się jednak sezon wstecz to przy Bandurskiego padł remis 2:2, zaś na wiosnę w Mierzynie lepsi okazali się być gospodarze po zwycięstwie, 3:1. W sezonie 19/20 przy Bandurskiego po ciężkim boju udało się naszej drużynie wyszarpać zwycięstwo, 4:2, na wiosnę mecz nie odbył się przez pandemię koronawirusa. Z kolei w sezonie 2018/19, GKS Mierzyn, pokonał przed własną publicznością Stalówkę, 1:0, zaś przy Bandurskiego padł remis 2:2. Sezon 2017/18 to porażka Stalówki 0:4 w meczu bez udziału publiczności, zaś wiosną na Mierzynie, górą ponownie byli gospodarze, którzy zwyciężyli, 3:0. Osiem ostatnich konfrontacji Stali Szczecin z Mierzynianką Mierzyn, to zaledwie dwa zwycięstwa naszej drużyny, dwa remisy i aż cztery porażki.

W obecnym sezonie zespół Mierzynianki Mierzyn zajmuje dwunaste miejsce w ligowej tabeli. W dziewiętnastu rozegranych meczach, gospodarze sobotniego pojedynku zgromadzili na swoim koncie dziewiętnaście punktów. Zdecydowaną większość, bo aż trzynaście oczek drużyna z Mierzyna zdobyła rozgrywając mecze przed własną publicznością. Cztery zwycięstwa, remis oraz cztery porażki, to bilans domowych spotkań Mierzynianki. Na wyjeździe w dziesięciu meczach dwukrotnie udało się wygrać, pozostałe osiem meczów zakończyło się porażkami. Na wiosnę w czterech meczach Mierzynianka zdobyła sześć oczek. Na inaugurację przyszła porażka przed własną publicznością z Ehrle Dobra Szczecińska, 1:2. Kolejne dwa mecze to zwycięstwa: wyjazdowe 0:1 z Energetykiem Gryfino oraz domowe, 5:1 z Czarnymi Fiege Lubanowo. Przed tygodniem w meczu wyjazdowym Mierzynianka przegrała z Pogonią Barlinek, 4:1.

Od początku rundy wiosennej zespół Stali Szczecin utrzymuje status quo, jeśli chodzi o miejsce zajmowane w ligowej tabeli. Podopieczni trenera Adama Paliwody pomimo dobrego startu rundy rewanżowej, wciąż zajmują ósme miejsce w lidze. Nasza drużyna w dziewiętnastu meczach zdobyła, dwadzieścia siedem oczek. Do szóstej oraz siódmej lokaty zajmowanej przez Iskrę Banie oraz Stal Lipiany tracimy po trzy punkty, natomiast przewaga nad Pogonią Barlinek i zespołem Ehrle Dobra Szczecińska to również trzy oczka. W czterech meczach wiosennych Stalowcy zdobyli siedem punktów. Dwa zwycięstwa przy Kresowej, z Unią Dolice (2:0) oraz przed tygodniem ze Stalą Lipiany (3:1) dały naszej drużynie sześć oczek. Z wyjazdów do Myśliborza i Widuchowej przywieźliśmy jedynie punkt po remisie z Łabędziem Widuchowa, 2:2.

Jaki wynik tym razem padnie w meczu z Mierzynianką Mierzyn? Przyjdź i przekonaj się na własne oczy! Serdecznie zapraszamy w sobotnie popołudnie na stadion w Mierzynie. Początek spotkania pomiędzy Mierzynianką Mierzyn a Stalą Szczecin o godzinie 15:30. Dla nieobecnych, tradycyjnie już zostanie przeprowadzona relacja tekstowa na naszym profilu na Facebooku. Bądźcie z nami!

Klub Sportowy "Stal" Szczecin
ul. Bandurskiego 35
71-685, Szczecin
Zostań sponsorem
Projekt i wykonanie: i2o